Darmowe szkolenia dla jednostek non profit

Autor: admin

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz otrzymać szkolenia, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Mimo, że organizacje społeczne i charytatywne organizują często wartościowe projekty i zatrudniają do nich zmotywowanych wolontariuszy, to odczuwają brak fachowego warsztatu z zakresu kierowania organizacją i zadaniami. A na kursy czy studia podyplomowe najczęściej ich nie stać.

Doradcy z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na nieodpłatne kursy z kilku dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy którym taka pomoc jest potrzebna  mogą zapisać się na warsztaty pisząc na adres nonprofit@poczta.onet.pl. 

Przesyłać wnioski mogą zorganizowane instytucje, jak również indywidualni działacze.  Bez względu na status formalny, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Szkolenia są w 100% darmowe, jednakże beneficjenci muszą znaleźć miejsce prowadzenia warsztatu – np. zaprzyjaźniony hotel czy miejska biblioteka. 

Z jakich dziedzin można się szkolić?

zarządzanie projektem w stowarzyszeniach i fundacjach

przywództwo w zespole wolontariuszy – postawa lidera

komunikacja w organizacji

myślenie strategiczne

negocjacje ze sponsorami

jak uzyskać rozgłos dla idei lub zmian społecznych

rozwiązywanie konfliktów w grupie wolontariuszy

motywowanie wolontariuszy

planowanie zadań 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Oferta wsparcia Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski składac można bezterminowo. Jednak szkoleniowcy nie gwarantują wsparcia rozwojowego w odpowiedzi na każdą prośbę. Decyduje liczba dostępnych w danym miesiącu miejsc oraz jakość aplikacji. 

- Chcemy dać szansę samorozwoju – wyjaśnia Adam Pasternak, trener w Fundacji. – Liczymy na to, że organizowane przez wolontariuszy kampanie staną się coraz bardziej profesjonalne, nawet w małych i amatorskich stowarzyszeniach. W takich miejscach szkolenia i podpowiadanie dobrych praktyk są często potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. Niejednokrotnie widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Próbujemy odrobinę to zmienić.  


Opublikowany: 05.06.2018

Tagi:
Najnowszy

Zbliżające się szkolenia i konferencje

Serdecznie zapraszamy I Menedżerów do skorzystania z najbliższych kursów: Analiza danych Six Sigma i analiza przyczyn źródłowych - symulacja biznesowa, ośrodek konferencyjny „Górska Oaza

Czytaj więcej...